Nevím, jestli nepíšu o něčem, co už všichni znají a používají. Totiž o aplikaci Actionbound. Ale říkám si, že i kdyby tento článeček byl užitečný jen jedinému člověku, bude mít smysl.
Actionbound je nástroj na tvorbu hledaček neboli questů. A můžete toho v něm dělat opravdu hodně - celkem logicky vytvořit venkovní hledačku, ale také vkládat obrázky, vlastní i cizí videa, zvuky, nastavit délku hledání pokladu...
Před nedávnem jsem přemýšlela, za čím zajímavým vytáhnout děti ven. A také jaký nástroj tomu použít. Že bych pro ně vyrobila vlastní mobilní aplikaci? Zbytečně náročné na to, že bude na jedno použití. Nebo můžu vyrobit hledačku v Metaverse. To by byla krása - virtuální realita, rozšířená realita, pustit si nějaké video... Kdepak, Metaverse vyžaduje přístup k internetu, takže na venkovní použití není ideální. Že by Actionbound? Spoustu věcí sice neumožňuje, ale na druhou stranu mu stačí jen GPS souřadnice.
Nejdříve si musíte na Actionbound založit účet, ve kterém budete hledačku (nebo i hledačky) vytvářet. Až budete mít hledačku vytvořenou, potřebujete ještě nainstalovat mobilní aplikaci Actionbound - a můžete vyrazit.
Tvorba hledaček v Actionbound je jednoduchá a intuitivní. Ale i tak doporučuji přečíst některý ze článků, které se této problematice věnují. Dozvíte se totiž věci, které by vás nejspíš ani nenapadly.
- Podrobný návod doplněný o řadu názorných videí najdete na nádherném učitelském blogu Pavla Hodála Ty brďo.
- Další podrobné návody najdete na dalším nádherném učitelském blogu Slávka Hory a Petry Boháčkové Dejte mi pevný bod a pohnu i českým školstvím.
- O využití Actionbound v matematice psala na dalším nádherném učitelském blogu i-sen Tereza Pittnerová.
- O využití Actionbound v zeměpise psala na svém skvělém učitelském blogu Zeměpis jinak Gabriela Raichová. Obdobný článek uveřejnila i na krásném zeměpisářském webu Zachraň zeměpis.
Pro anglicky čtoucí bude vzdrojem informací také blog na webu Actionboundu, a pro ty, kteří jsou schopní porozumět i mluvené angličtině, také YouTube kanál Actionboundu.
Žádné komentáře:
Okomentovat