Zobrazují se příspěvky se štítkemGimp. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemGimp. Zobrazit všechny příspěvky

pátek 27. března 2020

Omalovánky (použití vrstev v programu Gimp)

K tomuto nápadu mě přivedl jeden starší blog Jitky Rambouskové. Spojili jsme informatiku a výtvarnou výchovu - učili se pracovat s vrstvami v grafickém editoru Gimp (je zdarma a lze ho stáhnout na https://www.gimp.org/downloads/) a vyrobili si omalovánky, které jsme si následně vymalovali. Postup je jednoduchý:
1. vybrali jsme si nějaký pěkný obrázek a otevřeli jsme ho v grafickém programu Gimp,
2. přidali jsme průhlednou vrstvu: Vrstva > Nová vrstva  > Průhledná,
3. pomocí klávesové zkratky Ctrl B jsme otevřeli panel malovacích nástrojů,
4. dvojitým kliknutím jsme otevřeli okno tužky a nastavili jsme sílu čáry,
5. obkreslili jsme obrysy,